Downlight Malmbergs Black Edition Belzig
fr.593 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Black Edition Belzig
593 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight Malmbergs Black Edition Belzig är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Den har ett armaturhus i aluminium och är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs Black Edition Belzig är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Den har ett armaturhus i aluminium och är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Effekt/prestanda | 10, 11 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 2000-2800, 2700 K |
| Utförande | Vippbar 38° |
| Diameter | 100 mm |
| Håltagningsmått | 92 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Black Edition |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,1 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 36, 230 V |
| Höjd | 62, 72 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 33, 38 ° |
| Inbyggnadsdjup | 62, 72 mm |
| Djup | 62, 72 mm |
