Downlight Malmbergs Black Edition Gera
Rek. pris 354 kr
332 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Black Edition Gera
332 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs Black Edition Gera är en elegant armatur för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Den går även att montera i apparatdosa. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs Black Edition Gera är en elegant armatur för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Den går även att montera i apparatdosa. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar. Downlighten kräver LED-driver, komplettera med detta.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974524 |
| Effekt/prestanda | 3,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Ström | 0,35 A |
| Spänning | 10 V |
| Utförande | Vippbar 25° |
| Diameter | 85 mm |
| Höjd | 17 mm |
| Håltagningsmått | 61 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Ljusspridningsvinkel | 38 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 17 mm |
| Serie | Black Edition |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,1 kg |
| Djup | 17 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |

