Downlight Malmbergs Black Edition Greven
Rek. pris 372 kr
fr.346 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Black Edition Greven
346 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs Black Edition Greven är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar.
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs Black Edition Greven är en stilren downlight för infällt montage med integrerad LED-ljuskälla. Armaturhuset är tillverkat av aluminium och den är dimbar.
Denna downlight finns i flera utföranden.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Effekt/prestanda | 5, 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin, Vit |
| Energieffektivitet | A++-A, F |
| Ljustemperatur | 2000-2800, 2700, 3000 K |
| Utförande | Vippbar 25° |
| Diameter | 92 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Håltagningsmått | 82-84 mm |
| IP-Klassning | IP21 |
| Ljusspridningsvinkel | 38 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 40 mm |
| Serie | Black Edition |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,1 kg |
| Djup | 40 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Spänning | 10, 230 V |
