Downlight Malmbergs Home MD-231Satin
Rek. pris 262 kr
214 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Satin
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Downlight Malmbergs MD-231 är en downlight där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna armatur är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Den är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Downlighten är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC). Den är dubbelisolerad och S-märkt. Inbyggnadsdjup: 20 mm (OBS! höjd kopplingsbox 23 mm).
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs MD-231 är en downlight där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna armatur är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Den är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Downlighten är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC). Den är dubbelisolerad och S-märkt. Inbyggnadsdjup: 20 mm (OBS! höjd kopplingsbox 23 mm).
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974570 |
| Effekt | 5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Diameter | 76 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 25 mm |
| Inbyggnadsdjup | 20 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,12 kg |
| Spänning | 230 V |
| Anslutning | Snabbkoppling |
| Utförande | Spotlight |
| Håltagningsmått | 65 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 100 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Serie | MD-231 |
| Typ | Infällnadsbelysning |
| EAN-nr | 7392529146660 |


