Downlight Malmbergs MD-360
fr.300 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

MD-360
300 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs MD-360 är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Downlighten är anpassad för infällt montage och den kan riktas 25° åt alla håll i 360°. Armaturen anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm² och är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs MD-360 är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Downlighten är anpassad för infällt montage och den kan riktas 25° åt alla håll i 360°. Armaturen anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm² och är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin, Svart, Vit |
| Energieffektivitet | E |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Kategori | LED |
| Anslutning | Snabbkoppling |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Spotlight |
| Diameter | 100 mm |
| Höjd | 35 mm |
| Håltagningsmått | 83 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 45 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 30 mm |
| Serie | MD-360 |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Vikt | 0,24 kg |
| Bredd | 100 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
