Downlight Malmbergs MD-70 AC
fr.237 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs MD-70 AC är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Downlighten är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Den är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Denna armatur är dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs MD-70 AC är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Downlighten är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Den är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Denna armatur är dimbar med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Dokument
Recensioner
KJVerifierad köpare
för 2 år sedanMina takspottar är 9 år gamla. Att de finns överhuvudtaget är ju glädjande..
+ Finns fortfarande i sortimentet..
RonnyVerifierad köpare
för 2 år sedanMalmbergs har bra kvalité och bra pris .
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Satin, Vit |
| Energieffektivitet | E |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Anslutning | Snabbkoppling |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Spotlight |
| Diameter | 90 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Håltagningsmått | 80 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 36 mm |
| Serie | MD-70 |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Vikt | 0,2 kg |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
