Downlight Malmbergs MD-70 Tune ACVit
268 kr
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Malmbergs MD-70 Tune AC är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna downlight är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Armaturen är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar (10-100%) med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Downlight Malmbergs MD-70 Tune AC är en praktisk armatur där du slipper drivdon för smidigare installation. Denna downlight är anpassad för infällt montage och anslutes till snabbkopplingsplint 4x2,5 mm². Armaturen är vidarekopplingsbar och har dragavlast för kabel eller flexslang 16 mm. Den är dessutom dimbar (10-100%) med bakkantsstyrd transistordimmer (RC).
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 9974558 |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Kategori | LED |
| Anslutning | Snabbkoppling |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Spotlight |
| Diameter | 90 mm |
| Höjd | 39 mm |
| Håltagningsmått | 80 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 36 mm |
| Serie | MD-70 |
| Produkttyp | Infällnadsbelysning |
| Vikt | 0,2 kg |
| Bredd | 90 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392529146547 |



