Downlight Nordlux Manacor 18 cm IP44
279 kr
30 dagars prisgaranti

Manacor 18 cm IP44
279 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

-Infälld montering
-Lämplig för badrummet (IP44)
-Välj mellan 3 000 K och 4 000 K vid installationen
-Hög ljuskvalitet (RA90)
-Lång LED-livslängd (50 000 timmar)
-Lämplig för badrummet (IP44)
-Välj mellan 3 000 K och 4 000 K vid installationen
-Hög ljuskvalitet (RA90)
-Lång LED-livslängd (50 000 timmar)
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Infälld montering
-Lämplig för badrummet (IP44)
-Välj mellan 3 000 K och 4 000 K vid installationen
-Hög ljuskvalitet (RA90)
-Lång LED-livslängd (50 000 timmar)
-Lämplig för badrummet (IP44)
-Välj mellan 3 000 K och 4 000 K vid installationen
-Hög ljuskvalitet (RA90)
-Lång LED-livslängd (50 000 timmar)
Manacor är en slimmad infälld spot som kan monteras plant i taket och ger en stilren, modern look. Med sin IP44-klassning är den lämplig för användning i badrummet. Under installationen kan du välja mellan vitt ljus (3 000 K) eller kallvitt ljus (4 000 K) – beroende på vilken stämning du vill skapa. Den höga ljuskvaliteten (RA90) säkerställer korrekt färgåtergivning i alla typer av omgivningar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 2610020001 |
| Effekt | 10 W |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | C |
| Ljustemperatur | 3000/4000 K |
| Höjd | 35 mm |
| Längd | 175 mm |
| Material | Metall |
| Serie | Manacor |
| Typ | Downlight |
| Bredd | 175 mm |
| Djup | 35 mm |
| IP-Klassning | IP20/44 |
| Sockel | LEDModule |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| Spänning | 230 V |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Ljuskälla | LEDIntegrated |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Energiförbrukning | 10 kWh/1000h |
| Användningsområde | Inomhus |
| Ljusflöde | 1100 lumen |
| Dimbar | Ja |
| EPREL | 2565322 |
| EAN-nr | 5704924025839 |





