


DownlightOptic G2 Quick ISO Sva 940
Rek. pris 655 kr
!
385 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Downlight byggd för en hållbar framtid, via ett modulsystem kan du enkelt plocka isär armaturen och spara tid när den ska tas om hand. Lågbyggande, anpassad för montage i glespanel 28mm och direkt mot isolering.
Modern LED- och reflektorteknik med väl avbländad ljusbild och högt ljusflöde. Tiltbar 30°, vilket även gör den till det perfekta valet för vinklade tak. Mycket god färgåtergivning, Ra>95. Drivdon med lock som verktygslöst anpassas för kabel eller flexslang 16mm. 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt dragavlastning. Armaturen är dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Specifikationer
- Optic G2 Quick ISO Svart 4000K
- 530lm
- Ra>98
- 3SDCM
- 6W
- IP44. Inkl fasdim. drivdon.
Specifikationer
- Optic G2 Quick ISO Svart 4000K
- 530lm
- Ra>98
- 3SDCM
- 6W
- IP44. Inkl fasdim. drivdon.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
|---|---|
| Art.Nr. | 7475860 |
| Effekt | 6 W |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | E |
| Håltagningsmått | 73-85 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Optic G2 |
| Typ | Downlight |
| Diameter | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 41 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Vikt | 0,26 kg |
| EAN-nr | 7392971146720 |
