Downlight Plejd Deep LED Spot 8W DWN-02
fr.379 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Deep LED Spot 8W DWN-02
379 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

DWN-02 är en smart, tunable downlight med inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Produkten kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. DWN-02 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm.
Varumärke
PlejdBeskrivning
DWN-02 är en smart, tunable downlight med inbyggd dimmerfunktion. Ingen extern dimmer ska användas. Produkten kan grupperas trådlöst och styras via appen, andra produkter från Plejd eller trådbunden tryckknapp. DWN-02 har justerbar färgtemperatur och kan ställas in på en fast temperatur eller dim to warm.
Recensioner
Ann-Cathrine BVerifierad köpare
för 2 år sedanProdukt motsvarar förväntat behov
+ Går att dimma till passande ljusstyrka
Egenskaper
| Varumärke | Plejd |
| Effekt | 8 W |
| Färg | Svart, Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2200-4000 K |
| Anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Spänning | 230 V |
| Ström | 0-40 mA |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Livslängd | 60000 timmar |
| Ljusspridningsvinkel | 40 ° |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 40 mm |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Serie | Downlight |
| Typ | Inbyggningsbar belysning |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 515 lumen |
| Tillverkarens Art.Nr. | DWN-02-B, DWN-02-W |
| Vikt | 1,53, 0,311 kg |
| Antal | 1, 6 st/frp |
