Downlight SG ARMATUREN Junistar DTW M-V 6W LED
Rek. pris 1 975 kr
529 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Junistar DTW M-V 6W LED
529 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Effektiv lågbyggande downlight för inomhusbruk som kan riktas 30° åt alla håll i en steglös 360° lutning. Utrustad med DimToWarm vilket ger justerbar färgtemperatur vid dimring från 2000 till 2800K. Tillverkad i pressgjuten aluminium och borstat stål med klart frontgals. Hålmått 83mm. Verktygsfri montering via kopplingsplint till 230V med snabbkopplingsklämmor och automatisk dragavlastning. Skyddsklass III, levereras komplett med förmonterad klass II driver (SELV).
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Effektiv lågbyggande downlight för inomhusbruk som kan riktas 30° åt alla håll i en steglös 360° lutning. Utrustad med DimToWarm vilket ger justerbar färgtemperatur vid dimring från 2000 till 2800K. Tillverkad i pressgjuten aluminium och borstat stål med klart frontgals. Hålmått 83mm. Verktygsfri montering via kopplingsplint till 230V med snabbkopplingsklämmor och automatisk dragavlastning. Skyddsklass III, levereras komplett med förmonterad klass II driver (SELV).
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7468319 |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2800 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 901271 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,032 kg |
| Djup | 5 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021989012719 |

