


Downlight SG ARMATURENJunistar Eco 6W DTW 8-PSvart
3 089 kr4 440 kr
Spara 30 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Färg: Svart

Junistar Eco 6W DTW 8-P
Svart3 089 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Varumärke
Beskrivning
Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
|---|---|
| Art.Nr. | 905217 |
| Effekt | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2800 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 905217 |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Vikt | 0,361 kg |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 4 mm |
| Diameter | 9 mm |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| EAN-nr | 7021989052173 |

