Downlight SG ARMATUREN Junistar Eco M-V 8-P
fr.2 389 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Junistar Eco M-V 8-P
2 389 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 9 mm |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| Effekt | 6 W |
| Djup | 4 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 905213, 905214 |
| Vikt | 0,361, 0,375 kg |
