Downlight SG ARMATUREN Junistar Eco S 6W 27K 8-P
Rek. pris 4 230 kr
2 416 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Junistar Eco S 6W 27K 8-P
2 416 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Kostnadseffektiv downlight för inomhusbruk. Kan riktas upptill 30° i två riktningar. Integrerad effektivt LED-chip med mycket god ljuskvalité och levereras komplett i 8-pack med förmonterad dimbar driver. Enkel och snabb montering med kopplingsplint för vidarematning. Med en håldiameter på Ø68-83 mm gör armaturen lämplig för utbyte av befintliga äldre armaturer. Tillverkad av formstöpt aluminium, stål och klart glas. Klass II och IP44.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7473394 |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 9 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 905216 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,361 kg |
| Djup | 4 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021989052166 |

