Downlight SG ARMATUREN Junistar Lux Dali
fr.850 kr
utvalda påKampanj
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Junistar Lux Dali
850 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Marknadens mest optimala downlight. Junistar LUX har ett harmoniskt, flimmerfritt ljus med suverän färgåtergivning. Patenterad lösning med 30 ° sömlös ställbarhet i alla riktningar i en 360° steglös lutning och 10 års garanti. Levereras med en ny kopplingsbox som ger bättre dragavlastning för flera kabeltyper, mer kopplingsutrymme samt fäste för flexslang.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Marknadens mest optimala downlight. Junistar LUX har ett harmoniskt, flimmerfritt ljus med suverän färgåtergivning. Patenterad lösning med 30 ° sömlös ställbarhet i alla riktningar i en 360° steglös lutning och 10 års garanti. Levereras med en ny kopplingsbox som ger bättre dragavlastning för flera kabeltyper, mer kopplingsutrymme samt fäste för flexslang.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Produkttyp | Downlight |
| Djup | 5 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| Tillverkarens Art.Nr. | 902509, 902510, 902515 |
| Vikt | 0,058, 0,146, 0,326 kg |
