Downlight SG ARMATUREN Junistar Lux IsosafeSvart, 2700 K
Rek. pris 800 kr
551 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
Ljustemperatur:
2700 K

Junistar Lux Isosafe
Svart, 2700 K
551 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Marknadens mest optimala downlight för inomhus och utomhusbruk. Junistar LUX har ett harmoniskt, flimmerfritt ljus med suverän färgåtergivning. Patenterad lösning med 30 ° sömlös ställbarhet i alla riktningar i en 360° steglös lutning och 10 års garanti. Levereras med en ny kopplingsbox som ger bättre dragavlastning för flera kabeltyper, mer kopplingsutrymme samt fäste för flexslang. Våra IsoSafe-produkter kan monteras direkt i isoleringen.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Marknadens mest optimala downlight för inomhus och utomhusbruk. Junistar LUX har ett harmoniskt, flimmerfritt ljus med suverän färgåtergivning. Patenterad lösning med 30 ° sömlös ställbarhet i alla riktningar i en 360° steglös lutning och 10 års garanti. Levereras med en ny kopplingsbox som ger bättre dragavlastning för flera kabeltyper, mer kopplingsutrymme samt fäste för flexslang. Våra IsoSafe-produkter kan monteras direkt i isoleringen.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7473129 |
| Effekt | 7 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 902524 |
| Vikt | 0,172 kg |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 94 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Serie | Junistar |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Downlight |
| Djup | 56 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021989025245 |

