Downlight SG ARMATUREN Soft Slim Svart 2700K
Rek. pris 730 kr
589 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Soft Slim Svart 2700K
589 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Med minimal kant ger Soft Slim ett exklusivt inspacklat utseende för moderna hem och byggnader. Snygg och effektiv downlight med förhöjd ljuskälla, modern LED- och reflektorteknik gr högt ljusutbyte, effektiv ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning och flera färgtemperaturer att välja på. Lättinstallerad och lågbyggande armatur komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för enkel anslutning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Med minimal kant ger Soft Slim ett exklusivt inspacklat utseende för moderna hem och byggnader. Snygg och effektiv downlight med förhöjd ljuskälla, modern LED- och reflektorteknik gr högt ljusutbyte, effektiv ljusbild och bländfritt ljus med mycket god färgåtergivning och flera färgtemperaturer att välja på. Lättinstallerad och lågbyggande armatur komplett med fasdimringsbart drivdon, snabbplintar för enkel anslutning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7473363 |
| Effekt/prestanda | 9 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 9 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 903217 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Soft |
| Sockel | Ingen |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,274 kg |
| Djup | 52 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021989032175 |

