Downlight Westal WLD R25 Fast 36g
Rek. pris 220 kr
fr.190 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

WLD R25 Fast 36g
190 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Downlight Westal WLD R25 Fast 36g är en infälld, fast, on/off-downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Ej dimbart drivdon medföljer. Håltagning: 25 mm.
Varumärke
WestalBeskrivning
Downlight Westal WLD R25 Fast 36g är en infälld, fast, on/off-downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Ljuset sprids med hjälp av en reflektor. Ej dimbart drivdon medföljer. Håltagning: 25 mm.
Lämplig för infällnad i fönsternischar, kök, badrum eller som accentbelysning.
Montage
Monteras med två fjäderclips. Godkänd att installeras utan luftspalt.
Montage
Monteras med två fjäderclips. Godkänd att installeras utan luftspalt.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Effekt/prestanda | 1,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Anslutning | Med Drivdon Infälld |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 30 mm |
| Höjd | 26 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 24 mm |
| Serie | WLD |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,15 kg |
| Dimbar | Nej |

