Downlight Westal WLD R84 Fast 60g
fr.335 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

WLD R84 Fast 60g
335 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Downlight Westal WLD R84 Fast 60g är en infälld downlight i lackad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Varumärke
WestalBeskrivning
Downlight Westal WLD R84 Fast 60g är en infälld downlight i lackad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning och ljuset sprids med hjälp av en reflektor.
Den levereras komplett med drivdon med 3-pol snabbkopplingsplint. Downlighten kräver ingen låda ovanför spotlighten utan är godkänd att installera direkt mot isolering.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Hvit, Svart |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Spänning | 230 V |
| Diameter | 95 mm |
| Höjd | 36,5 mm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Inbyggnadsdjup | 33 mm |
| Serie | WLD |
| Produkttyp | Downlight |
| Vikt | 0,26 kg |
| Dimbar | Ja |
| Anslutning | Med Drivdon Infälld, Med Innebygd Drivverk |
