Downlight Westal WLD Reko I Dali 36gSvart, 2700 K
1 378 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
Ljustemperatur:
2700 K

WLD Reko I Dali 36g
Svart, 2700 K
1 378 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fri frakt!

Infälld ställbar downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Tiltbar/riktbar 360°. Den levereras komplett inkl. DALI-drivdon med pushdim.
Varumärke
WestalBeskrivning
Infälld ställbar downlight i lackerad aluminium. LED-chipet är placerat högt upp i armaturen för att motverka bländning. Tiltbar/riktbar 360°. Den levereras komplett inkl. DALI-drivdon med pushdim.
Downlighten monteras med hjälp av fjäderclips och är godkänd att installeras utan luftspalt. Håltagning 89x89 mm för enkel, 169x89 mm för dubbel och 249x89 mm för trippel.
Den är lämplig för infällnad i tak i för allmänbelysning eller som accentbelysning.
Den är lämplig för infällnad i tak i för allmänbelysning eller som accentbelysning.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7475136 |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Ljustemperatur | 2700 K |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP54 |
| Sensor | Nej |
| Anslutning | 5-polig snabbkopplingsplint |
| Håltagningsmått | 89x89 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | WLD |
| Typ | Downlight |
| Spänning | 240 V |
| Höjd | 53 mm |
| Längd | 95 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Effekt | 8 W |
| Vikt | 0,25 kg |
| Bredd | 95 mm |
| EAN-nr | 7393047501627 |
