LED-Downlight Hide-a-lite Comfort Smart ISO Tilt2000-2700 K
Rek. pris 2 128 kr
680 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Energieffektivitet:
A
Ljustemperatur:
2000-2700 K

Comfort Smart ISO Tilt
2000-2700 K
680 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

LED-downlight från Hide-a-lite som är en lättinstallerad och tiltbar downlight för 230V med Comfortlins, fasdimringsbart drivdon och vidarekopplingsbar snabbplint integrerat i armaturhuset. Anpassad för tak- och kopplingsdosor med nyckelhålsmontage eller direkt i isolering med den medföljande ISO-kåpan. Minsta dosdjup 43 mm. Komplett, energieffektiv ROT-armatur som kräver litet utrymme, även lämplig för ingjutning via dosa i betongtak.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
LED-downlight från Hide-a-lite som är en lättinstallerad och tiltbar downlight för 230V med Comfortlins, fasdimringsbart drivdon och vidarekopplingsbar snabbplint integrerat i armaturhuset. Anpassad för tak- och kopplingsdosor med nyckelhålsmontage eller direkt i isolering med den medföljande ISO-kåpan. Minsta dosdjup 43 mm. Komplett, energieffektiv ROT-armatur som kräver litet utrymme, även lämplig för ingjutning via dosa i betongtak.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7470019 |
| Effekt | 6 W |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A |
| Ljustemperatur | 2000-2700 K |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Höjd | 49 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Inbyggnadsdjup | 40 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | LED-spot |
| Håltagningsmått | 83 mm |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Montering | Infälld |
| EAN-nr | 7392971132495 |

