LED-downlight Hide-a-lite Level Quick ISO Svart
Rek. pris 731 kr
fr.486 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Level Quick ISO Svart
486 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Effektiv och lågbyggande LED-downlite från hide-a-lite för montage i glespanel (28 mm) med 13 mm gips, godkänd för montage direkt mot isolering. En lättinstallerad tiltbar armatur med ett modernt uttryck. Linsteknik och insänkt ljuskälla för ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel eller flexslang (16 mm). Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Effektiv och lågbyggande LED-downlite från hide-a-lite för montage i glespanel (28 mm) med 13 mm gips, godkänd för montage direkt mot isolering. En lättinstallerad tiltbar armatur med ett modernt uttryck. Linsteknik och insänkt ljuskälla för ett diskret och väl avbländat ljus med mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon, 3-polig snabbplint för vidarekoppling samt skruvfri dragavlastning för kabel eller flexslang (16 mm). Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Effekt/prestanda | 6 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 2700, 3000, 4000 K |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Downlight |
| Håltagningsmått | 80-85 mm |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 40 mm |
| Spänning | 230 V |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Diameter | 95 mm |
| Dimbar | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3816, 3817, 3818 |
