LED-downlight Hide-a-lite Optic S Quick ISO Vit Tune
Rek. pris 653 kr
344 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Optic S Quick ISO Vit Tune
344 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-18
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Lågbyggande, tiltbar downlight från Hide-a-lite som är anpassad för montage i glespanel (28 mm) och godkänd för montage direkt mot isolering. Reflektorteknik, väl avbländad ljusbild och mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon för enkel 230V-anslutning, 3-polig snabbplint för vidarekoppling och skruvfri dragavlastning för kabel. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden. När man dimrar denna så justeras även färgtemperaturen.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Lågbyggande, tiltbar downlight från Hide-a-lite som är anpassad för montage i glespanel (28 mm) och godkänd för montage direkt mot isolering. Reflektorteknik, väl avbländad ljusbild och mycket god färgåtergivning. Den har fasdimringsbart drivdon för enkel 230V-anslutning, 3-polig snabbplint för vidarekoppling och skruvfri dragavlastning för kabel. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden. När man dimrar denna så justeras även färgtemperaturen.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7474617 |
| Effekt/prestanda | 4,5 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | A+ |
| Ljustemperatur | 2000-2700 K |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Downlight |
| Håltagningsmått | 55-63 mm |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 39 mm |
| Spänning | 230 V |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3786 |
| Ljusspridningsvinkel | 36 ° |
| Diameter | 72 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7392971139890 |
