Kontorsarmatur Hide-a-lite Actor Basic Pendant MP 50/50 Dim
Rek. pris 3 505 kr
fr.2 280 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Actor Basic Pendant MP 50/50 Dim
2 280 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kontorsarmatur Hide-a-lite Actor Basic Pendant MP 50/50 Dim är en dimbar basarmatur med ljusfördelning 50/50, perfekt för kontor och mindre lokaler. Stomme och gavlar av vitlackerad aluminium. Microprismatiskt bländskydd skapar en väl avbländad ljusbild nedåt och uppljuset skapar ett indirekt och skuggfritt omfältsljus. En dragbrytare för gemensam dimring av upp- och nerljus med minnesfunktion för senast inställda värde efter spänningsbortfall. Komplett med montagetillbehör för flera typer av tak och 2,5 m sladdställ med jordad stickkontakt.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Kontorsarmatur Hide-a-lite Actor Basic Pendant MP 50/50 Dim är en dimbar basarmatur med ljusfördelning 50/50, perfekt för kontor och mindre lokaler. Stomme och gavlar av vitlackerad aluminium. Microprismatiskt bländskydd skapar en väl avbländad ljusbild nedåt och uppljuset skapar ett indirekt och skuggfritt omfältsljus. En dragbrytare för gemensam dimring av upp- och nerljus med minnesfunktion för senast inställda värde efter spänningsbortfall. Komplett med montagetillbehör för flera typer av tak och 2,5 m sladdställ med jordad stickkontakt.
Denna armatur finns i flera utföranden.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Kabellängd | 2,5 m |
| Färg | Vit |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 66 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Längd | 1167 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 80 ° |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 46 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Utanpåliggande |
| Vikt | 2,2 kg |
| Bredd | 48 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Energieffektivitet | A+, A++ |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3701, 3702 |
| Ljusflöde | 4550, 4550 lumen, 5050, 5050 lumen |
| Effekt/prestanda | 46 kW |
