



Dimmer Beslag DesignGiro FE 24V/72W
FRI FRAKT ÖVER 399 kr
1 999 kr
30 dagars prisgaranti
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Dimmer Giro FE är en trådlös fjärrkontroll med en mottagare. Fjärrkontrollen används för att slå på och av samt att reglera ljusstyrkan av all belysning som är ansluten till mottagaren. Giro kan också användas för att skapa belysningssystem där upp till 4 fjärrkontroller kan styra samma mottagare eller upp till 6 mottagare kan styras med en enda fjärrkontroll.
Varumärke
Beskrivning
Dimmer Giro FE är en trådlös fjärrkontroll med en mottagare. Fjärrkontrollen används för att slå på och av samt att reglera ljusstyrkan av all belysning som är ansluten till mottagaren. Giro kan också användas för att skapa belysningssystem där upp till 4 fjärrkontroller kan styra samma mottagare eller upp till 6 mottagare kan styras med en enda fjärrkontroll.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
|---|---|
| Art.Nr. | 972730 |
| Färg | Svart |
| Längd | 40 mm |
| Effekt/prestanda | 72 W |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Plast |
| Serie | Lab |
| Produkttyp | Dimmer |
| Spänning | 24 V |
| Diameter | 36 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 14 mm |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,07 kg |
| Bredd | 40 mm |
| EAN-nr | 7316180019736 |
