Bänkarm SG ARMATUREN Namsen med Uttag
Rek. pris 1 129 kr
fr.837 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Namsen med Uttag
837 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Namsen är en kostnadseffektiv armatur med dimbar, integrerad LED. Smidig montering och överkoppling. Versionerna med brytare och dubbla uttag (16A) passar som underskåpsbelysning i kök. Separat inkoppling av uttagen. Modellen utan brytare och uttag kan även fungera som allmänbelysning i tak. Namsen 1200 är utrustad med Dip switchbrytare för justerbar ljusmängd i 3 lägen (500mA 19W, 600mA 23W och fabriksinställning 700mA 26W)
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Namsen är en kostnadseffektiv armatur med dimbar, integrerad LED. Smidig montering och överkoppling. Versionerna med brytare och dubbla uttag (16A) passar som underskåpsbelysning i kök. Separat inkoppling av uttagen. Modellen utan brytare och uttag kan även fungera som allmänbelysning i tak. Namsen 1200 är utrustad med Dip switchbrytare för justerbar ljusmängd i 3 lägen (500mA 19W, 600mA 23W och fabriksinställning 700mA 26W)
Recensioner
ThomasVerifierad köpare
för 5 månader sedanBra hade varigt en femma om det var med en inbyggd dimmer Den fick jag köpa till och sätta jämte armaturen
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Längd | 635, 920, 1195 mm |
| Effekt/prestanda | 12, 17, 26 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Vit |
| Energieffektivitet | D |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Produkttyp | Bänkbelysning |
| Material | Stål |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 69 mm |
| Serie | Namsen |
| Djup | 46 mm |
| Dimbar | Ja |
| Vikt | 2,36, 1,336, 1,346, 1,887 kg |
| Tillverkarens Art.Nr. | 112022, 112023, 112024, 112025, 112029 |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Effekt/prestanda | 12, 17, 26 kW |
