Underskåpsarmatur Hide-a-lite Kitchen Line Vit 2700K/3000K
Rek. pris 1 696 kr
fr.1 000 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Kitchen Line Vit 2700K/3000K
1 000 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Underskåpsarmatur Hide-a-lite Kitchen Line Vit 2700K/3000K är en dimbar underskåpsarmatur med linjärt ljus i tre längder och uttag i varje sida. Det är en perfekt ersättare för lysrörsarmaturer eller vid nyinstallation.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Underskåpsarmatur Hide-a-lite Kitchen Line Vit 2700K/3000K är en dimbar underskåpsarmatur med linjärt ljus i tre längder och uttag i varje sida. Det är en perfekt ersättare för lysrörsarmaturer eller vid nyinstallation.
Opalt ljusutsläpp åt två håll, ger ljus på både arbetsyta och vägg. Valbar färgtemperatur via DIP-switch. On/Off-brytare på armatur, kan dimras med extern dimmer.
Enkel installation med skruv, gott om utrymme, nyckelhålsmontage samt kabelgenomföring på både kort- och långsida. Belysning och uttag kan styras separat.
Enkel installation med skruv, gott om utrymme, nyckelhålsmontage samt kabelgenomföring på både kort- och långsida. Belysning och uttag kan styras separat.
Recensioner
Göran WVerifierad köpare
för 2 år sedanDiskret men snygg, lyser upp köksbänken riktigt bra med ett behagligt ljus. Enda negativa är väl prislappen men ibland måste det få kosta, känns ändå som ett bra köp.
- Prislappen
Inga-LillVerifierad köpare
för 2 år sedanJättebra belysning med eluttag i båda ändarna. Jag är helnöjd.
+ Jättebra sken.
- Kommer inte på något ännu i alla fall.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Effekt/prestanda | 8, 12, 14 W |
| Färg | Vit |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Produkttyp | Underskåpsarmatur |
| Material | Stål |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Höjd | 46 mm |
| Spänning | 230 V |
| Bredd | 75 mm |
| Ljustemperatur | 2700-3000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Dimbar | Ja |
| Vikt | 1,05, 1,46, 1,78 kg |
| Djup | 580, 880, 1180 mm |
