Spotlight SG ARMATUREN Tube Eco 3000K
Rek. pris 1 409 kr
fr.900 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Tube Eco 3000K
900 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Skenburen spotlight med 3-fasadapter som passar för marknadens vanligast förekommande 3-fassystem. Den stilrena raka designen ger ett minimalistiskt och exklusivt utseende. Armaturen har enastående färgåtergivning och högt ljusflöde vilket gör Tube till det självklara valet för t.ex. butiker.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Skenburen spotlight med 3-fasadapter som passar för marknadens vanligast förekommande 3-fassystem. Den stilrena raka designen ger ett minimalistiskt och exklusivt utseende. Armaturen har enastående färgåtergivning och högt ljusflöde vilket gör Tube till det självklara valet för t.ex. butiker.
Den förhöjda ljuspunkten och lackade innerkanten minskar risk för bländning. Armaturhölje av pulverlackerad aluminium och med 32° reflektor som standard. Reflektorer med 17° och 50° finns som tillbehör.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Effekt/prestanda | 26 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Energieffektivitet | E |
| Dimbar | Ja |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Tube Eco |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Spotlight |
| Diameter | 92 mm |
| Längd | 279 mm |
| Ljusflöde | 2500 lumen |
| Effekt | 26 W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 312475, 314475 |
| Vikt | 1,25, 0,426 kg |
