Spotlightskena SG ARMATUREN Zip Tube Micro
Rek. pris 1 019 kr
fr.706 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Zip Tube Micro
706 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Zip Tube Micro är en slimmad, snygg spotlight till Zip 230 V-skensystem. Armaturen har ett minimalistiskt och exklusivt utseende. Levereras med en svart baffel, men den innerringen kan skruvas av och ersättas med en vit eller guldfärgad (tillbehör). På så vis är en individuell anpassning möjlig. Den svarta bländar av, den guldfärgade ger ett varmare sken och den vita reflekterar mest.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Zip Tube Micro är en slimmad, snygg spotlight till Zip 230 V-skensystem. Armaturen har ett minimalistiskt och exklusivt utseende. Levereras med en svart baffel, men den innerringen kan skruvas av och ersättas med en vit eller guldfärgad (tillbehör). På så vis är en individuell anpassning möjlig. Den svarta bländar av, den guldfärgade ger ett varmare sken och den vita reflekterar mest.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart, Vit |
| Ljustemperatur | 2700, 3000 K |
| Energieffektivitet | F |
| Dimbar | Ja |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Zip |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Spotlightskena |
| Diameter | 39 mm |
| Längd | 135 mm |
| Ljusflöde | 500 lumen |
| Effekt | 7 W |
| Tillverkarens Art.Nr. | 320600, 320601, 320605 |
| Vikt | 0,28, 0,288, 0,296 kg |
