Spotlight Hide-a-lite Optic Spot Optic Spot XXS 36°Vit
1 123 kr
895 krSpara 20 %Kampanj29 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Vit
TakspotlightBikakeraster Hide-a-lite Optic Track Optic Track XXS Svart
79 krLinsLins Hide-a-lite Optic Track Optic Track XXS 36° Vit
129 kr
Optic Spot Optic Spot XXS 36°
Vit
895 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-08
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Spotlight Hide-a-lite Optic Spot Optic Spot XXS 36° är en diskret, kompakt och väl avbländad spotlight med fäste för infällt montage i tak.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Spotlight Hide-a-lite Optic Spot Optic Spot XXS 36° är en diskret, kompakt och väl avbländad spotlight med fäste för infällt montage i tak.
230V-armatur med integrerat fasdimringsbart drivdon. Utbytbart LED och drivdon – byggt för framtiden. Riktbar 90° och roterbar 355° – att montera armaturen i snedtak gör det enklare att rikta ljuset mot utvalda ytor, som väggar eller tavlor, vilket ger bättre resultat än med infällda downlights. Via DIP-Switch color temp-funktionen justeras färgtemperaturen enkelt med en knapptryckning direkt på armaturens baksida. Hide-a-lites armaturer med reflektorteknik är optimerade för att skapa en väl avbländad och skarp ljusbild som riktar ljuset på det du vill framhäva. För ökad avbländning kan armaturerna kompletteras med tillbehöret Honeycomb. Byt enkelt ut reflektorn mot ett linstillbehör för att anpassa ljusbilden efter behov.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7452815 |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 5,4 W |
| Energieffektivitet | F |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP20 |
| Spänning | 230 V |
| Tillverkarens Art.Nr. | 5394 |
| Djup | 112 mm |
| Diameter | 40 mm |
| Längd | 127 mm |
| Effekt | 5,4 W |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 0,31 kg |
| Ljustemperatur | 2700-3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Optic Spot |
| Typ | Spotlight |
| EAN-nr | 7392971151236 |


