Spotlight SG ARMATUREN Tube Mini RSvart, 3000 K
1 155 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart
Ljustemperatur (K):
3000

Tube Mini R
Svart, 3000 K
1 155 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Spotlight SG ARMATUREN Tube Mini R är en elegant och minimalistisk spotlight för montering mot tak eller snedtak. Den har ett kraftfullt ljus som kan användas indirekt för allmän belysning eller direkt för att betona delar av miljön. Spotlighten kan roteras och vinklas och är lätt att montera med fjädrar i ett vanligt Ø83-hål och kan seriekopplas. Tube Mini R levereras med svart baffel som standard, som tillval finns baffel i vitt och guld.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Spotlight SG ARMATUREN Tube Mini R är en elegant och minimalistisk spotlight för montering mot tak eller snedtak. Den har ett kraftfullt ljus som kan användas indirekt för allmän belysning eller direkt för att betona delar av miljön. Spotlighten kan roteras och vinklas och är lätt att montera med fjädrar i ett vanligt Ø83-hål och kan seriekopplas. Tube Mini R levereras med svart baffel som standard, som tillval finns baffel i vitt och guld.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7451718 |
| Färg | Svart |
| Effekt/prestanda | 14 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | F |
| Bredd | 59 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Tillverkarens Art.Nr. | 320699 |
| Vikt | 0,7432 kg |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 16 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Längd | 16 mm |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Tube Mini |
| Produkttyp | Spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1000 lumen |
| EAN-nr | 7021983206992 |

