
Handtag Beslag Design Care 1353
FRI FRAKT ÖVER 399 kr
Rek. pris 89 kr
fr.66 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Care 1353
66 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Handtag Beslag Design Care är ett handtag ur Care-serien som innehåller handtag och knoppar vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Handtag Beslag Design Care är ett handtag ur Care-serien som innehåller handtag och knoppar vilka skyddas från en beläggning av bakterier genom en ytbehandling med antibakteriella egenskaper. Denna reagerar och tar död på bakterier på den lackerade ytan med hela 85 % på 15 minuter och 99,5 % på 2 timmar. En mer hygienisk produkt resulterar i att antalet överförda bakterier minskar både till användaren och produkter i dess närmiljö. Teknologin ersätter inte god hygien och rengöringsrutiner.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Färg | Rostfri Look, Svart |
| CC-mått | 96, 128 mm |
| Längd | 110, 142 mm |
| Material | Stål |
| Djup | 34 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Utförande | Metall |
| Serie | Care |
| Tjocklek Lucka | 16-19 mm |
| Typ | Handtag |
| Låsbar | Nej |
