Byggradio Makita DMR114B Bluetooth utan Batteri
3 599 kr
3 234 krSänkt pris!Spara 365 kr
30 dagars prisgaranti

DMR114B Bluetooth utan Batteri
3 234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Byggradio Makita DMR114B Bluetooth utan Batteri är en radio som drivs med batterier på 12-18V eller med den medföljande nätadaptern. Det finns en Bluetooth-anslutning direkt till musikspelaren samt AUX-ingång. Stereon har även en USB-kontakt. Radion är också utrustad med väderskydd IP65 samt med sju valbara ljudlägen som är anpassade efter olika musikgenrer.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Byggradio Makita DMR114B Bluetooth utan Batteri är en radio som drivs med batterier på 12-18V eller med den medföljande nätadaptern. Det finns en Bluetooth-anslutning direkt till musikspelaren samt AUX-ingång. Stereon har även en USB-kontakt. Radion är också utrustad med väderskydd IP65 samt med sju valbara ljudlägen som är anpassade efter olika musikgenrer.
Teknisk specifikation
- Spänning 12V max - 18 V
- Spänning CXT
- Spänning LXT
- Skyddssystem för batteri
- Batterityp Li-ion
- Batteri: 2x1,5 (AA)
- Frekvensområde AM 522-1710 kHz
- Frekvensområde FM 87,5-108 MHz
- Högtalareffekt vid 12V: 2 W (x2) + 10 W
- Högtalareffekt vid 18V: 5 W (x2) + 25 W
- Kontinuerlig drift 14V: 8 h
- Kontinuerlig drift 18V/2 Ah: 6,5 h
- Kontinuerlig drift 18V/3 Ah: 9,5 h
- Kontinuerlig drift 18V/4 Ah: 13 h
- Kontinuerlig drift 18V/5 Ah: 17 h
- Kontinuerlig drift 18V/6 Ah: 21 h
- Strömförsörjning DC12V 1200mA (SE00000101)
- Skyddsklass: IP65
- Vikt med standardbatteri: 4,9-5,6 kg
- Mått (LxBxH): 268x164x295 mm
- AUX-ingång
- Bluetooth-anslutning
- Spänning 12V max - 18 V
- Spänning CXT
- Spänning LXT
- Skyddssystem för batteri
- Batterityp Li-ion
- Batteri: 2x1,5 (AA)
- Frekvensområde AM 522-1710 kHz
- Frekvensområde FM 87,5-108 MHz
- Högtalareffekt vid 12V: 2 W (x2) + 10 W
- Högtalareffekt vid 18V: 5 W (x2) + 25 W
- Kontinuerlig drift 14V: 8 h
- Kontinuerlig drift 18V/2 Ah: 6,5 h
- Kontinuerlig drift 18V/3 Ah: 9,5 h
- Kontinuerlig drift 18V/4 Ah: 13 h
- Kontinuerlig drift 18V/5 Ah: 17 h
- Kontinuerlig drift 18V/6 Ah: 21 h
- Strömförsörjning DC12V 1200mA (SE00000101)
- Skyddsklass: IP65
- Vikt med standardbatteri: 4,9-5,6 kg
- Mått (LxBxH): 268x164x295 mm
- AUX-ingång
- Bluetooth-anslutning
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000037133 |
| Färg | Svart |
| Utgående | Ja |
| Höjd | 295 mm |
| Längd | 268 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | DMR114B |
| Driftkälla | Batteri |
| Produkttyp | Byggradio |
| Användningsområde | PRO |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Vikt | 4,9 kg |
| Bredd | 164 mm |
| Skyddsklass | IP65 |
| EAN-nr | 0088381886925 |

