Beskrivning
Stjärnformat grytunderlägg i ull med tovade bollar, för att skydda bordet mot varma kärl. 20 cm i diameter.
Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
|---|---|
| Art.Nr. | 1263-72-010 |
| Färg | Grå |
| Material | 100% Ull |
| Serie | Clara |
| Produkttyp | Grytunderlägg |
| Djup | 20 mm |
| Vikt | 0,1 kg |
| Bredd | 20 cm |
| EAN-nr | 7332623405034 |

