Vakuumpump Cellardine till Vinflaskor
169 kr
30 dagars prisgaranti

till Vinflaskor
169 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Vakuumpump till vinflaskor för att bevara öppnade vinflaskor längre. Genom att luften sugs ur ut flaskan bromsas oxideringen av vinet och det håller sig fräscht längre. I paketet ingår pump samt korkar till två flaskor. Extra korkar kan beställas separat.
Varumärke
CellardineBeskrivning
Vakuumpump till vinflaskor för att bevara öppnade vinflaskor längre. Genom att luften sugs ur ut flaskan bromsas oxideringen av vinet och det håller sig fräscht längre. I paketet ingår pump samt korkar till två flaskor. Extra korkar kan beställas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Cellardine |
| Art.Nr. | WS08 |
| Färg | Stål |
| Djup | 40 mm |
| Tål Diskmaskin | Nej |
| Höjd | 200 mm |
| Material | Plast |
| Tål Mikrovågsugn | Nej |
| Typ | Vakuumpump |
| Bredd | 110 mm |
| EAN-nr | 5037385001099 |



