Ölglas Leonardo Taverna 15 cm 2-pack
149 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Taverna 15 cm 2-pack
149 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ölglas Leonardo Taverna är klassiska ölglas från Leonardo. Glasen är mycket stabila, håller ölen väl kyld länge tack vare det tjocka glaset och går att diska i diskmaskinen. Leonardo är världsledande inom glastillverkning och har i över hundra år tillverkat glas för livets alla tillfällen.
Varumärke
LeonardoBeskrivning
Ölglas Leonardo Taverna är klassiska ölglas från Leonardo. Glasen är mycket stabila, håller ölen väl kyld länge tack vare det tjocka glaset och går att diska i diskmaskinen. Leonardo är världsledande inom glastillverkning och har i över hundra år tillverkat glas för livets alla tillfällen.
Egenskaper
| Varumärke | Leonardo |
| Art.Nr. | 049449 |
| Färg | Klarglas |
| Djup | 80 mm |
| Höjd | 155 mm |
| Material | Glas |
| Produkttyp | Ölglas |
| Bredd | 160 mm |
| EAN-nr | 4002541494498 |
