


Karaff Spring CopenhagenDouble UpKlarglas
349 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Double Up är en karaff från Spring Copenhagen som funkar lika bra för daglig användning som till finare tillfällen. Glasen i samma serie kan användas som lock till karaffen. Eller varför inte använda karaffen som vas?
Karaffen är unikt handgjord och det kan därför finnas mindre variationer på produkten. Karaffen i klart glas är diskmaskinssäker men de färgade karafferna har sprutmålats på utsidan och rekommenderas därför att handdiskas.
Egenskaper
| Varumärke | Spring Copenhagen |
|---|---|
| Art.Nr. | 1082 |
| Volym | 1 l |
| Färg | Klarglas |
| Material | Munblåst glas |
| Serie | Double Up |
| Produkttyp | Karaff |
| Höjd | 260 mm |
| Längd | 115 mm |
| Bredd | 115 mm |
| EAN-nr | 5713487002645 |
