Kaffemugg Sagaform Coffee & More 2-Pack
279 kr
30 dagars prisgaranti

Coffee & More 2-Pack
279 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Kaffemugg i 2-pack och med en karakteristisk relief. Kaffemuggen är en del i serien Coffee & More, framtagen av Sagaform i samarbete med designern Margot Barolo. Seriens design är en flört med 70-talets direkta, lekfulla och raka språk. Serien finns i olika delar, mönster och färger och gör sig allra bäst i en härlig mix av allt! Tål mikrovågsugn och maskindisk.
Varumärke
SagaformBeskrivning
Kaffemugg i 2-pack och med en karakteristisk relief. Kaffemuggen är en del i serien Coffee & More, framtagen av Sagaform i samarbete med designern Margot Barolo. Seriens design är en flört med 70-talets direkta, lekfulla och raka språk. Serien finns i olika delar, mönster och färger och gör sig allra bäst i en härlig mix av allt! Tål mikrovågsugn och maskindisk.
Egenskaper
| Varumärke | Sagaform |
| Art.Nr. | 578978-01 |
| Färg | Grå |
| Tål Diskmaskin | Ja |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 120 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 5018371 |
| Material | Stengods |
| Tål Mikrovågsugn | Ja |
| Serie | Coffee & More |
| Produkttyp | Kopp |
| Volym | 25 cl |
| Bredd | 80 mm |
| EAN-nr | 7394150183717 |



