Mugg Koziol Aroma To Go 2.0 Isolerad med Lock 400mlBeige
159 kr
30 dagars prisgaranti

Aroma To Go 2.0 Isolerad med Lock 400ml
Beige
159 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Mugg Aroma To Go från Koziol. Snygg termosmugg som är greppsäker och enkel att ta isär och diska i diskmaskin. Enastående isolering och långvarig kvalitet. Muggen är okrossbar och tillverkad i återvinningsbar och giftfri termoplast.
Varumärke
KoziolBeskrivning
Mugg Aroma To Go från Koziol. Snygg termosmugg som är greppsäker och enkel att ta isär och diska i diskmaskin. Enastående isolering och långvarig kvalitet. Muggen är okrossbar och tillverkad i återvinningsbar och giftfri termoplast.
Det tyska företaget Koziol grundades 1927 och har genom åren gjort kult av både diskborstar och klädnypor. Idag finns de i över 50 länder och samarbetar med världens främsta designers. Alla produkter designas, tillverkas och produceras i underbara Odenwald sen 90 år tillbaka. Alla kollektioner är exklusivt tillverkade i miljövänlig termoplast som kan omarbetas och återvinnas upprepade gånger. Koziol använder certifierat giftfria material helt utan mjukgörare och BPA.
Specifikationer
- BPA- och melaminfri
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Specifikationer
- BPA- och melaminfri
- 100% koldioxidneutral
- Tål diskmaskin: Ja
- Tål mikrovågsugn: Ja
Egenskaper
| Varumärke | Koziol |
| Art.Nr. | 7589700 |
| Färg | Beige |
| Höjd | 120 mm |
| Längd | 97 mm |
| Material | Återvinningsbar och giftfri termoplast |
| Serie | Aroma To Go 2.0 |
| Typ | Mugg |
| Bredd | 92 mm |
| EAN-nr | 4002942555699 |

