Salt och Pepparkvarn House Doctor Wardha Ek
878 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Wardha Ek
878 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Salt och peppar är vardagens hjältar som behövs i köket och på middagsbordet. Därför har House Doctor designat det här setet med salt- och pepparkvarn i ek. Wardha, som setet kallas, passar fint in med din inredning tack vare dess neutrala färg och klassiska form.
Varumärke
House DoctorBeskrivning
Salt och peppar är vardagens hjältar som behövs i köket och på middagsbordet. Därför har House Doctor designat det här setet med salt- och pepparkvarn i ek. Wardha, som setet kallas, passar fint in med din inredning tack vare dess neutrala färg och klassiska form.
Själva kvarnarna är tillverkade av keramik, vilket är mer gediget och hållbart än plast och rostfritt stål. Ställ setet på en bricka med din favoritdressing för dekorativ och användbar inredning.
Egenskaper
| Varumärke | House Doctor |
| Art.Nr. | 258730300 |
| Typ | Salt- och Pepparkvarn |
| Färg | Ek |
| Tillverkarens Art.Nr. | 258730300 |
| Material | Ek |
| Serie | Wardha |
| Diameter | 70 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Vikt | 0,65 kg |
| EAN-nr | 5707644718920 |


