
Poster Gallerix Älvalek By August Malmström
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Älvalek By August Malmström
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen Älvalek av August Malmström från år 1866. Den föreställer en ringlande morgondimma med dansande älvor i ett månbelyst landskap. Målningen tillföll Nationalmuseum 1872 genom Karl XV:s testamente.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen Älvalek av August Malmström från år 1866. Den föreställer en ringlande morgondimma med dansande älvor i ett månbelyst landskap. Målningen tillföll Nationalmuseum 1872 genom Karl XV:s testamente.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Älvalek By August Malmström |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


