
Poster Gallerix At Sea By Albert Edelfelt
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

At Sea By Albert Edelfelt
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "At Sea" av Albert Edelfelt från år 1883. Målningen föreställer en ung flicka och en man som seglar på ett stormigt hav.
Albert Edelfelt, född 21 juli år 1854 på Kiala gård utanför Borgå, Finland, död 18 augusti 1905 i Borgå, var en finlandssvensk målare och illustratör. Han illustrerade bland annat Runebergs dikter.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "At Sea" av Albert Edelfelt från år 1883. Målningen föreställer en ung flicka och en man som seglar på ett stormigt hav.
Albert Edelfelt, född 21 juli år 1854 på Kiala gård utanför Borgå, Finland, död 18 augusti 1905 i Borgå, var en finlandssvensk målare och illustratör. Han illustrerade bland annat Runebergs dikter.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Motiv | At Sea By Albert Edelfelt |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Stående |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


