


Poster GallerixBauhaus Ausstellung No1
FRI FRAKT
fr. 179 kr
30 dagars prisgaranti
Välj Storlek (cm)
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster Bauhaus Ausstellung No1 från kategorin Grafiskt med illustration inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Varumärke
Beskrivning
Poster Bauhaus Ausstellung No1 från kategorin Grafiskt med illustration inspirerad av den berömda tyska konstskolan Bauhaus. Bauhaus har haft stort inflytande på modern konst och arkitektur samt kan ses som en föregångare till funktionalismen. Konstskolan var verksam mellan åren 1919 och 1933.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
|---|---|
| Format | Stående |
| Utförande | Utfallande |
| Motiv | Bauhaus Ausstellung No1 |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Bauhaus |
| Färg | Flerfärgad |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 30x40, 50x70, 70x100 cm |
