
Poster Gallerix Naval Battle By Jacob Hagg
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Naval Battle By Jacob Hagg
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Naval Battle" av den svenske konstnären Jakob Hägg från år 1919. Målningen avbildar sjöslaget vid Reval, numera Tallinn, då den svenska flottan under ledning av kung Gustav III anföll den ryska flottan. Slaget ägde rum den 13:e maj år 1790 och utmynnade i rysk seger.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Naval Battle" av den svenske konstnären Jakob Hägg från år 1919. Målningen avbildar sjöslaget vid Reval, numera Tallinn, då den svenska flottan under ledning av kung Gustav III anföll den ryska flottan. Slaget ägde rum den 13:e maj år 1790 och utmynnade i rysk seger.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Motiv | Naval Battle By Jacob Hagg |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


