
Poster Gallerix Pears By Hubert Bellis
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Pears By Hubert Bellis
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Pears" av den belgiske konstnären Hubert Bellis som var en belgisk konstnär, specialiserad på stillebenmålningar, främst av frukt och blommor. Han föddes i Bryssel 1831 och dog 1902 i Saint-Josse-Ten-Noode; han gick på Académie de Bruxelles under François-Joseph Navez och Henri de Coene.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Pears" av den belgiske konstnären Hubert Bellis som var en belgisk konstnär, specialiserad på stillebenmålningar, främst av frukt och blommor. Han föddes i Bryssel 1831 och dog 1902 i Saint-Josse-Ten-Noode; han gick på Académie de Bruxelles under François-Joseph Navez och Henri de Coene.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Pears By Hubert Bellis |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


