
Poster Gallerix Roses By Abbott Handerson Thayer
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Roses By Abbott Handerson Thayer
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Roses" av den amerikanske konstnären Abbott Handerson Thayer från år 1890. Thayer var en framstående impressionistisk målare som ofta föredrog att måla natur och djur. Hans verk är ofta fyllda med detaljer och vackra färger. Han var också en förespråkare för kamouflageteknik som användes i det amerikanska arméförsvaret. Thayer använde denna teknik för att förbättra natur och djurmålningar.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Roses" av den amerikanske konstnären Abbott Handerson Thayer från år 1890. Thayer var en framstående impressionistisk målare som ofta föredrog att måla natur och djur. Hans verk är ofta fyllda med detaljer och vackra färger. Han var också en förespråkare för kamouflageteknik som användes i det amerikanska arméförsvaret. Thayer använde denna teknik för att förbättra natur och djurmålningar.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Roses By Abbott Handerson Thayer |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


