



Poster GallerixRoses By John Ferguson WeirStorlek: 30x40 cm
139 kr 179 kr
Spara 22 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Storlek (cm)
Välj Utförande
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Poster med målningen "Roses" av den amerikanske konstnären John Ferguson Weir från år 1898. John Ferguson Weir var en amerikansk konstnär som föddes 1841 i West Point, New York. Han var en realistisk målare som ofta föredrog landskap och porträtt som ämne. Weir studerade konst vid National Academy of Design och blev professor i konst vid Yale University. Han var en pionjär inom amerikansk akademisk konst och lärde ut hantverk och teknik till många framstående amerikanska konstnärer.
Varumärke
Beskrivning
Poster med målningen "Roses" av den amerikanske konstnären John Ferguson Weir från år 1898. John Ferguson Weir var en amerikansk konstnär som föddes 1841 i West Point, New York. Han var en realistisk målare som ofta föredrog landskap och porträtt som ämne. Weir studerade konst vid National Academy of Design och blev professor i konst vid Yale University. Han var en pionjär inom amerikansk akademisk konst och lärde ut hantverk och teknik till många framstående amerikanska konstnärer.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
|---|---|
| Art.Nr. | 5106-30x40 |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Roses By John Ferguson Weir |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 30x40 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |
