
Poster Gallerix The Red Tree By Piet Mondrian
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

The Red Tree By Piet Mondrian
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Poster med målningen "The Red Tree" av den nederländske konstnären Piet Mondrian från år 1908-1910. Mondrian var en betydande banbrytare för den abstrakta konsten och mycket känd för sina kompositioner med geometriska former och grundfärger. Han anses vara en av 1900-talets största konstnärer.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "The Red Tree" av den nederländske konstnären Piet Mondrian från år 1908-1910. Mondrian var en betydande banbrytare för den abstrakta konsten och mycket känd för sina kompositioner med geometriska former och grundfärger. Han anses vara en av 1900-talets största konstnärer.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Motiv | The Red Tree By Piet Mondrian |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70 cm |


