
Poster Gallerix The Rue Mosnier With Flags By Édouard ManetStorlek: 21x30 cm
FRI FRAKT
119 kr
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Storlek:
21x30 cm
Utförande:

The Rue Mosnier With Flags By Édouard Manet
Storlek: 21x30 cm
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Poster med målningen "The Rue Mosnier with Flags" av den franska konstnären Édouard Manet från år 1878. Manet var föregångare och inspirationskälla till den franska impressionismen. Impressionisterna lät sig påverkas av Manets brist på intresse för målningens motiv och hans betoning av konstnärens totala frihet i valet av färger och valörer.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "The Rue Mosnier with Flags" av den franska konstnären Édouard Manet från år 1878. Manet var föregångare och inspirationskälla till den franska impressionismen. Impressionisterna lät sig påverkas av Manets brist på intresse för målningens motiv och hans betoning av konstnärens totala frihet i valet av färger och valörer.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4744-21x30 |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | The Rue Mosnier With Flags By Édouard Manet |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30 cm |
| Djup | 2 mm |


