
Poster Gallerix Vill Vallareman By John Bauer
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Vill Vallareman By John Bauer
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Vill Vallareman" av John Bauer från år 1910. John Bauer var en svensk konstnär och illustratör. Det mesta av Bauers arbete består av akvareller men han målade också i olja och väggmålningar. Hans illustrationer har haft stor påverkan på den svenska folkloren och sagoberättandet.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Vill Vallareman" av John Bauer från år 1910. John Bauer var en svensk konstnär och illustratör. Det mesta av Bauers arbete består av akvareller men han målade också i olja och väggmålningar. Hans illustrationer har haft stor påverkan på den svenska folkloren och sagoberättandet.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Stående |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Vill Vallareman By John Bauer |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


